Nejbližší výstava – říjen 2022 – Cafe Charme Praha Kunratice – více informací zde!

Aktuální výstava

Říjen – Listopad 2022

Výstava v Café Charmé Praha Kunratice

Alena Matěnová je malířkou, jenž začala malovat pro radost. Navštěvovala výtvarné kurzy na ZUŠ Jižní město v Praze. Díky malování si plní své sny a každý den je tím veselejší. Tak se z původního relaxu od náročného zaměstnání stala životní náplň. Naučila se nedělat si z věcí velkou hlavu a brát vše s větším humorem a nadhledem. A když ne, tak se z toho vymaluje. 

Své nápady čerpá z každodenního života  – z důležitých i méně významných okamžiků. Inspirací jí je vše, co ji zaujme. Její tvorbu si zamilují všichni, kdo mají rádi barvy a originalitu. Ráda experimentuje s technikou malby a přemýšlí o námětu. V průběhu času vystřídala spousty stylů, vyzkoušela si různé techniky a materiály.

Maluje na plátno, papír, na dřevěné desky, kamínky, ale třeba i na deštníky. Maluje olejem, akrylem.

„Jsme svázáni představami, jak by měl vypadat výsledek, namísto abychom si užívali samotné tvoření. Přitom malování nám umožní příjemně strávit čas a může vyléčit i ze špatné nálady“ říká.

Narodila se a žije v Kunraticích. Jejími dalšími radostmi jsou především rodina a práce na zahradě. Alena Matěnová má za sebou již několik společných výstav s dalšími umělci. Chcete se dozvědět více, mít zážitek a vidět obrazy naživo? Tak neváhejte a navštivte tuto výstavu.

Proběhlé výstavy

Březen 2022

Kulturní centrum Zahrada, Jižní Město

Společná výstava Petra Podlouckého a Aleny Matěnové v prostoru kulturního centra Zahrada.

Prezentace prací Aleny Matěnové je odrazem studia chování různých technik a materiálů. Ráda
experimentuje s technikou malby a více přemýšlí o námětu. Zajímavé jsou její olejové malby s motivem zátiší případně předmětů a objektů, které ji zaujaly. Malování jí umožňuje dočasný útěk z vlivu moderních médií a masové kultury.

„Dnes můžete získat odborné vedení od akademicky vzdělaných výtvarníků, ale nakonec zjistíte, že na všechno si stejně musíte přijít sami. Pak ale přijde okamžik, kdy se to zlomí, konečně víte, jak na to a pohltí vás báječný pocit,“ říká Alena Matěnová.

Výstava 2. – 31. 3. 2022

Listopad 2021

Městská část Praha 4

Společná výstava absolventů tříletého studia na ZUŠ Křejpského. Studentské práce zaměřené na malbu akrylem, temperou.

Výstava 1. – 30. 11. 2021